Dafina Zeqiri ft Lumi B - Lule Lule

Share
Embed
 • Published on Jul 7, 2019 veröffentlicht
 • Dafina Zeqiri ft Lumi B - Lule Lule
  Spotify: smarturl.it/LuleLuleSpotify
  iTunes: smarturl.it/LuleLuleiTunes
  AppleMusic: smarturl.it/LuleLuleAppleMusic
  Deezer: smarturl.it/LuleLuleDeezer

  Produced by: MONEYZ
  Lyrics: Dafina Zeqiri, Arianit Palaj (Nito), LumiB
  Recorded & mixed: Cricket
  Master: Avaxus
  Beat by: Koston & Astreet
  Video by: Entermedia

  Published by: Bzzz Entertainment
  #DafinaZeqiri #LumiB #LuleLule


  (C) MONEYZ
 • MusicMusic

Comments • 2 234

 • ignazio gjoni gashi prishtina

  FRANCE==2-1==croatia
  1998==RAHOVECI__UÇK
  KFOR==russia__2018==era__istrefi
  MAKE==JANJEVO==RUSKI==AGAIN
  hrvatski==domovnicama__putovnicama==EU__2013
  facebook.com/photo.php?fbid=117312736350088&set=a.117312759683419&type=3&theater
  BEM__VINDO__em==SAO-PAOLO
  pelo__UM==BRASIL__CHAMPEAO=5_stars
  CRVENA__ZVEZDA==beli-grad=====PARTIZANI==TIRANA__SOCIALISTE

 • manhattang1rl
  manhattang1rl 23 hours ago

  Clidhje ka arma ne kete video??? He messed up everything for me ! Dafina brilliant voice andd beautiful voice

 • Agim Dauti
  Agim Dauti Day ago

  hej qfar texti mut,..... lule lule prap ma ngule.. ...wauu ai duket si thi i pisjanit

 • Alex Manga
  Alex Manga Day ago

  I gett chills everytime i listen to you,thank you💖🌹💓

 • Arba Lehnjani
  Arba Lehnjani 2 days ago

  Shumë e fort dafina

 • Esma Kryemadhi
  Esma Kryemadhi 2 days ago

  ❤❤❤❤❤❤💥💥💥💥💥🌎🙏🙏⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘dashuri ❤perfekt❤💥💥💥💥💥💥💥⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘

 • manhattang1rl
  manhattang1rl 3 days ago

  Edhe une e kam ndigju kete kënge në nje taxi cab to shku nga diku poshte deri aty larte ! 😂 lol

 • Alysa Wellenkamp
  Alysa Wellenkamp 4 days ago +1

  ❤ ❤ ❤ ❤ 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱Lule lu lu ich liebe es ich mach immer tik tok e lule lu lule luu lule lule luuuu 😍😍

 • Dritaa Spahiu
  Dritaa Spahiu 4 days ago

  Shum kini qef mu qi vallahi se po deshi cullak pasha allahin une nuk ju du se kom femer kaltrinen loqken tem

 • Yll Limani
  Yll Limani 5 days ago +1

  Bravo super kēnga merkullushēme 😘😘😘👍

 • Fllad Musliu
  Fllad Musliu 5 days ago +1

  Vullnet liebt das lied

 • Klodi Xhelali
  Klodi Xhelali 5 days ago

  Moj e bukura more ....

 • Israel Kwiek
  Israel Kwiek 5 days ago

  Okö

 • Pranvera Gashi
  Pranvera Gashi 5 days ago

  nuk mshkon mir dita pa ngu daffin

 • nissou ninou
  nissou ninou 5 days ago

  🇩🇿🇩🇿🇦🇱🇦🇱

 • Sue La
  Sue La 5 days ago

  Pak pedofil ne 02:55/02:56 me djaloshin e vogel...qysh mos me vrejt ket veper kshtu 😟😟😟

 • Henor 2007
  Henor 2007 5 days ago

  Kermit e carti tekstin iky lumi

 • Family’s Vloog
  Family’s Vloog 7 days ago

  Krejt flokte qel ta kan prish pamjen ☹️

 • Polumbesha Seferi
  Polumbesha Seferi 7 days ago

  Buci

 • Lamaj Toni
  Lamaj Toni 7 days ago

  Origjina e Kesaj kenge eshte te shqiptaret e 600vjet para ne Italy. Arbereshet tane

 • Wiktoria Kowalska
  Wiktoria Kowalska 8 days ago

  👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻

 • Silva Milani
  Silva Milani 9 days ago

  Ac ca kja maca maca

 • Agon Aliu
  Agon Aliu 9 days ago +1

  I found this music while traveling from Lupç i poshtem to Lupç i eperm by a taxi cab. Something in this song makes me feel nostalgy for the past.

 • Saban Momo
  Saban Momo 9 days ago +7

  [Teksti i" Lule Lule" ft. Lumi B]
  [Verse 1: Dafina Zeqiri]
  You got me up all night
  Me lot n'sy une tash
  Po t'lutna me u kthy prape
  E ti nuk kthehesh mbrapsht
  You got me up all night
  You got me up all night
  Me pas edhe nje rast
  Une me ty me u kon bashke
  [Pre-Chorus: Dafina Zeqiri]
  Eh lule lule, eh lule lule
  Une per ty te gjitha ti jap
  E ndalu pak, e ndalu pak
  Se zemra ime je ti vetem
  [Chorus: Dafina Zeqiri]
  Eh lule lu, eh lule lu
  Eh lule lule maca maca
  Se une per ty, se une per ty
  Une per ty e ndaloj pak
  Eh lule lu, eh lule lu
  Eh lule lule lule lule lule lu
  Eh lule lu, eh lule lu
  Eh lule lule lule lule lule lu

  [Verse 2: Lumi B & Dafina Zeqiri]
  Po get e kon e shkrume
  Keto sene s'kane te pagume
  Je munu me ik amo prape (Lule)
  Ti je kthy tek une
  Gjeste te pamenume
  Ca ka ndodh dje e harrume, sot e kalume
  Deren e ki t'celt edhe krevetin me lule
  Eh lule lule (Prape ma ngule)
  Eh lule (Prape ma ngule)
  Sa t'kom dashte, yeah
  [Pre-Chorus: Lumi B]
  Me and my girlfriend perjete
  All eyez on us, na s'i kqyrim te tjeret
  Ma e bukura amore, ma e bukura ti je
  Ksi dashni ka vec nihere n'jete
  [Chorus: Dafina Zeqiri]
  Eh lule lu, eh lule lu
  Eh lule lule maca maca
  Se une per ty, se une per ty
  Une per ty e ndaloj pak
  Eh lule lu, eh lule lu
  Eh lule lule lule lule lule lu
  Eh lule lu, eh lule lu
  Eh lule lule lule lule lule

 • Cosmin Dragoste
  Cosmin Dragoste 9 days ago +3

  Greetings from Romania! Beautiful version of this song!

 • Landi 88
  Landi 88 9 days ago

  She’s Classssssssss

 • Egzon Veliu
  Egzon Veliu 10 days ago

  Çfar emocioni me jep kjo keng
  Rrenqethse

 • Cardi B
  Cardi B 10 days ago

  Je munu me ik amo prap je kthy te une. -lumi b 2019

 • Cardi B
  Cardi B 10 days ago

  Kjo kenge me kujton shum gjera qe kanë ndodhur ne ate muaj qe eshte publikuar edhe teksti ka nje kuptim qe per mua ka rendesi ju lumt dyve ❤️

 • Viola Rrotani
  Viola Rrotani 10 days ago

  🌻🌼🌼🌼🌻😝😜😜😜

 • Tzimis Tzimaras
  Tzimis Tzimaras 10 days ago

  Kenga eshte 100"/,,shqiptare po regjizori na ngateron me gangsteret e ballkanit

 • Ola Krupa
  Ola Krupa 11 days ago

  👍🏾👍🏾👍🏾👍🏾👍🏾👍🏾👍🏾❤️

 • endri drako
  endri drako 13 days ago

  Ce ke at kallash mor katunar

 • megi dajlan
  megi dajlan 13 days ago +1

  je yll dafi

 • albana latifi
  albana latifi 13 days ago +1

  I ooveeeeeeeeeeeeèeeeeeeeeeee youuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 • medina Rexha
  medina Rexha 15 days ago

  je me e bukur pa floket kur te pash per er te par nuk te nofta ish


  medina

 • Endrit Morina
  Endrit Morina 15 days ago

  Dafinaaaaaaaaaaaaa💋💋💋💋💋💋💋❤❤❤❤💚💚💛💛💛💜💜💖💖💖💘💘💝💝💗💗👏👏👏👏

 • ardian
  ardian 16 days ago

  LULE LULE .

 • Israel Kwiek
  Israel Kwiek 16 days ago

  Han muro kar

 • Los Bandoleros
  Los Bandoleros 17 days ago

  in her short hair not to her face

 • Adriana Simoni
  Adriana Simoni 17 days ago

  Kallashi mes luleve??

 • Sara Kodra
  Sara Kodra 18 days ago

  Sikur po shef naj film Italian Superrrrrr 🥰😘😍😍

 • David Don
  David Don 18 days ago +4

  I'm a nigerian i dont understand the language but i Love the song and the beat.

 • Adriano Adler
  Adriano Adler 19 days ago +2

  I need it only instrumental 🆘🆘🆘🆘🆘

 • Elton Marku
  Elton Marku 19 days ago

  Te dhjefsha vidijon, dhe armet qe veni ne keng dhe vidjo

 • dea albania
  dea albania 20 days ago +1

  Kenge shume e bukur. bravo dafina 😍❤

 • Mageljana Çekrezi
  Mageljana Çekrezi 20 days ago

  e moj lule

 • jam shqiptar
  jam shqiptar 21 day ago

  Ule o lumi se e mbush shejtani

 • scarface Montana
  scarface Montana 21 day ago

  kengetare ?????

 • Yll Limani
  Yll Limani 21 day ago +1

  Dafina zaqiri ft Lum - B bravo kēnga merkullushēme 😘😘😘 Lule Lule

 • Wiktoria Kowalska
  Wiktoria Kowalska 22 days ago +1

  ❤️❤️

 • Beata Kwiryng
  Beata Kwiryng 22 days ago +1

  From Polen!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

 • Julia Rorbets
  Julia Rorbets 23 days ago

  Sa bukur kēnga na kēnaqe .😍😍

 • Alex Manga
  Alex Manga 23 days ago

  You make me cry,love your artistik spirit blessings💖☝️✨🌹

 • Ola Krupa
  Ola Krupa 24 days ago

  ❤️👍🏾👏🏽

 • Dini Dini
  Dini Dini 25 days ago

  ⚘🥰🥰🥰💁‍♀️🙋‍♂️

 • Fisnik Demiraj
  Fisnik Demiraj 25 days ago

  Të dua shum e shum

 • isa gamer
  isa gamer 25 days ago +1

  i don't know what this song mean but i like it i actlly dont talk that long

 • Berisha Ibrahim
  Berisha Ibrahim 26 days ago +2

  Love from turc 🇹🇷🇦🇱🇽🇰

 • Roozbeh Nematollahi Official Channel

  këngë e bukur por kam një sugjerim për Dafinën, nëse mund ta këndosh përsëri dhe këtë herë përsëris korin tënd "lule lule" më pak shkak sepse është pak e lodhshme ta dëgjosh pa pushim, ju keni një zë shumë delikat dhe mund të lini pjesa e mesme me vetëm instrumente si guita