Tap to unmute

DON XHONI - IKE

Share
Embed
 • Published on Jun 7, 2023 veröffentlicht
 • Stream or Download now ''IKE' 👇
  dxh.lnk.to/Ike
  Produced by Rzon
  Beat by Rzon & Pllumb
  Lyrics by Don Xhoni
  Video by Sekuence
  Executive Producer: Denis Avdiu
  Don Xhoni's outfit by Luciano Store, Prishtinë
  DON XHONI on Instagram: don_xhoni​
  ℗ & © AVD Digital & Don Xhoni. All Rights Reserved.
 • EntertainmentEntertainment

Comments • 0

 • DON XHONI
  DON XHONI  3 months ago +1508

  Ike ike, pse ti ike?
  Jom kane ngat teje,
  zemren ma merzite
  Ike ike, b#tch ti ike?
  Jom kane ngat teje,
  zemren ma merzite
  Zemer ku je ti,
  m'fal me kon je ti,
  ai far huti i k#rit
  nuk t'trajton si un', e di.
  Se pata me qellim,
  s'mujta me t'dhane perkushtim,
  prej kur t'hupa ty,
  n'zemer ma nuk kom qellim.
  Baby ike ike, baby ike ike,
  une nuk pata kohe,
  me ta dhane dashnine qe e prite,
  baby ike ike, baby ike ike,
  une nuk pata kohe,
  me ta dhane dashnine qe e prite.
  E di, qe bona gabim,
  jeten bashke dikur,
  tash na ka met vec kujtim,
  n'vargje kreature,
  dashni pure, pa dyshim,
  kto jone ndjenja t'mija,
  nuk jom tu t'bo ma aktrim..
  Ike ike, pse ti ike?
  Jom kane ngat teje,
  zemren ma merzite
  Ike ike, b#tch ti ike?
  Jom kane ngat teje,
  zemren ma merzite
  A ikim bashke n'Dubai,
  jom kane un' jo ai,
  po qe hine n'tripa,
  mama, une s'pata faj,
  mama, une s'pata faj,
  mama, une s'pata faj.
  Paja bre qitu,
  ti e din pasha nanen
  fort po t'du,
  kom pas me t'marr per gru,
  s'di cka k#rin e nanes
  je lazdru kshtu jaja.
  Ti e din qe t'du me zemer,
  prej ni crazy b#tch,
  je bo ni classy femen..
  Ti e din qe t'du me zemer,
  prej ni crazy b#tch,
  je bo ni classy femen..
  Ike ike, pse ti ike?
  Jom kane ngat teje,
  zemren ma merzite
  Ike ike, b#tch ti ike?
  Jom kane ngat teje,
  zemren ma merzite

  • Laze Game
   Laze Game 3 months ago +17

   O don xhon je me I mire mua me pelqeu shum muzika jote e adhuroj shum

  • Bora Bora
   Bora Bora 3 months ago +6

   🙊❤️‍🔥❤️‍🔥

  • ldi
   ldi 3 months ago +3

   @Vaj Ulliri qe ni hejter

  • Slaywithdîmee
   Slaywithdîmee 3 months ago +6

   ❤❤❤

  • theonlymusic
   theonlymusic 3 months ago +14

   Kush do ma japi i suport te kenga ime e te kapim 1k❤️Kush e shef ket coment e rujt zoti🙏❤️

 • cecilia
  cecilia 3 months ago +75

  eu amo música albanesa❤️🇦🇱 saudações🇧🇷🇧🇷❤️

  • Tabi Tabi
   Tabi Tabi 2 months ago

   Don Xhoni is from Kosovo 💙🇽🇰💙. No from Albania.

  • HYSEN Cani
   HYSEN Cani 2 months ago +3

   ​@Tabi Tabikosova is albania

  • its LACJANI🦁
   its LACJANI🦁 2 months ago +3

   @Tabi Tabi shqip kendon kshu qe 🇦🇱

  • Annonim999
   Annonim999 2 months ago +2

   @Tabi Tabikosovo is albania and all know that

 • Tony Montana •
  Tony Montana • 3 months ago +112

  Don Xhoni osht tjeter nivel veq kush ja ka inati, krejt muzikat solo edhe ma i fort se do me bashkpunime. respekt nga Mallorca (npushime😅)

 • Shlan Ameer
  Shlan Ameer 3 months ago +148

  Albanian singers are just on next level❤

  • Mela
   Mela 3 months ago +1

   ALBENJA SHIPRIA

  • LIS$
   LIS$ 3 months ago +2

   kosovars

  • Tabi Tabi
   Tabi Tabi 2 months ago +5

   Don Xhoni is from Kosovo 🇽🇰. No from Albania.

  • Beaxy
   Beaxy 2 months ago

   yess

  • getyfuc
   getyfuc 2 months ago +1

   ​@Tabi Tabiserb

 • Vjollca
  Vjollca 2 months ago +7

  Don xhon kenga ike me e perferuara ime ne jet e mar ngat zemer shum me peleqen kjo kenge ❤ jam ni fance e jotja e zjearrt mos ki inati nga te tjeret se ti je big don xhon the billding

 • Fatjon 02
  Fatjon 02 3 months ago +23

  Ti je kengtari ma i mir ne te gjith Shqiptarin ♥️♥️

 • that lovely girl
  that lovely girl 2 months ago +9

  Kenga ime e preferuar love it
  Can't stop listening it love this song 🥺😍😍❤️

 • WMIJO
  WMIJO 3 months ago +69

  Don Xhoni Si Asnjehere me pare Jemi te luntur qe te kemi Ne mesin e Repperave Shqiptar DON XHON🇦🇱❤️👐🏻😊

 • Destemona Beqiri
  Destemona Beqiri 3 months ago +22

  Ze 💣 ❤, je kengetari im I preferuar , nje kritike te vogel mos perdor sh fjale pis , se kam deshire ta degjoj me ze te larte kengen tende,Respekte 💫💥💫💥💫💥💫💥💫💥💫💥💫💥💫💥

 • Rron Makolli
  Rron Makolli 3 months ago +70

  BIG respect for Don Xhon from America😊

  • theonlymusic
   theonlymusic 3 months ago +1

   Kush do ma japi i suport te kenga ime e te kapim 1k❤️Kush e shef ket coment e rujt zoti🙏❤️

  • Lupo Lupo
   Lupo Lupo 3 months ago +2

   Respekt per qka

 • Armenian Girl
  Armenian Girl 3 months ago +14

  LOVE DON XHONI FROM ARMENIA 🇦🇲

 • Ornela Treska
  Ornela Treska 3 months ago +22

  ❤❤❤ Don Xhoni - You kill it ! ❤❤❤

 • Ardit Dragoci
  Ardit Dragoci 3 months ago +26

  DON XHONI special voice ❤️🇦🇱🖤

 • the stars of football
  the stars of football 3 months ago +71

  Ju thjesht s’mund të mposhtni dikë që nuk dorëzohet.Nese arij 1000 mbeshtes Don Xhoni esht reperi me i mir jo shqiptar por edhe ne ballkan❤❤🎉

 • Rania Razine
  Rania Razine Month ago +5

  I discovered this singer by accident and I became addicted to him ❤❤

 • Mikaela Megi
  Mikaela Megi 3 months ago +14

  Don xhoni nje kengetar vertet i mire.❤️🥰🥰 Kenget e tij Jane vert te bukura.

 • Rita Murati
  Rita Murati 3 months ago +21

  o Don o vlla na knaqe me ket kenge ka 30 her ne dit e ndegjoj po presim kenget tjeter qe mendoj do te ete hit❤❤

  • eno akec
   eno akec 3 months ago

   😂😂😂😂😂 ike ike tan diten😂

 • Louna Mela
  Louna Mela 2 months ago +8

  I love this song my favorite! (greetings from Algeria) ❤

 • Abdulaziz Fatilloev
  Abdulaziz Fatilloev 8 days ago

  jonathan ti je miku im kjo kenge te beri te famshem ne gjithe boten dua te jete e perjetshme miqesia e kombeve shqiptare, kosovare, uzbeke, muslimane

 • the stars of football
  the stars of football 3 months ago +5

  Ju thjesht s’mund të mposhtni dikë që nuk dorëzohet.Nese arij 1000 mbeshtes Don Xhoni esht reperi me i mir jo shqiptar por edhe ne ballkan😊😊😊

 • Yacine Adem
  Yacine Adem 3 months ago +65

  Respect from algeria to shqiptarian power songs 🎉🎉🎉

  • 🇹🇷Turk of albanian origine
   🇹🇷Turk of albanian origine 3 months ago +2

   Tell your president not to help Serbia but to help brothers from Kosovo

  • Yacine Adem
   Yacine Adem 3 months ago +1

   @🇹🇷Turk of albanian origine dear brother WE dont have any conection with goverment or president i Hope u understand what i mean and thank u

 • জারিন তাসনিম🇧🇩

  Big love for Don Xhoni. From Bangladesh 🇧🇩♥️

 • sonila dervishi
  sonila dervishi 3 months ago +22

  Për herë të par që Don Xhonin e kom dëgju zhaner të till woow si balad ashtu dhe këng me fjal të forta wooow😮❤🙌🏼❤️‍🔥✨️

 • 🐦HuntLow80🐦
  🐦HuntLow80🐦 3 months ago +23

  Ayyyyyyy ❤❤❤ Pershendetje DON mezi po e pres kete kenge,💋 e degjova teaserin dhe mendoj se eshte kenge fantastike. 🔝💪Ju dëgjoj dhe ju përshëndes nga Rumania me shumë dashuri. Unë të dua !💖😍

  • theonlymusic
   theonlymusic 3 months ago +1

   Kush do ma japi i suport te kenga ime e te kapim 1k❤️Kush e shef ket coment e rujt zoti🙏❤️

  • Flogerta Skerma
   Flogerta Skerma 3 months ago

   ​@theonlymusicsdu me ta dhon

 • Mihaella Sandra
  Mihaella Sandra 3 months ago +76

  Big rrespekt for Don Xhoni from Romania🇦🇱🤝🇷🇴

  • SENTO 04
   SENTO 04 3 months ago

   nje lik konges te re koment

  • Enea Sako
   Enea Sako 2 months ago

   🌸

  • Tabi Tabi
   Tabi Tabi 2 months ago

   Don Xhoni is from Kosovo 🇽🇰💙🇽🇰. No from Albania.

  • SENTO 04
   SENTO 04 2 months ago

   @Tabi Tabi subskriber edhe njo lik pliz

 • Alisa Hysaj
  Alisa Hysaj 3 months ago +11

  kenget e tij jane te bukura dhe muzika po ashtu po jo me fjale te pista. se i degjojne dhe femijet dhe pse te mesojne keto fjale dhe pastaj humbin rrugen e drejte te jetes😊😊😊😊

 • Vybz Kaan
  Vybz Kaan 3 months ago +52

  Big up don don’t know the words in Albanian but what I know it’s a banger , love from Pakistan 🇵🇰 🇽🇰🇦🇱 one ummet ♥️❤️💚

 • Besma Benachenhou
  Besma Benachenhou 3 months ago +14

  Iconic comeback ❤️🔥

 • FF BANDITI
  FF BANDITI 3 months ago +21

  Don xhon rrespekte edhe suksese ne cdo keng ne karrieren tende

 • Omer Shabani
  Omer Shabani 3 months ago +6

  Donxhon je shum i mir vetem vazhdo ke nje talent shum te mir te lumt donxhon nje keng shum e mir❤

 • Ajmane Shabani
  Ajmane Shabani 3 months ago +1

  Doxhon je shum i mir ke nje talent te bukur si vet qysh je respekt per drenicakt
  ❤❤

 • Marisola Ndreka
  Marisola Ndreka 3 months ago +22

  Don xhon mezi e kam prit ket dit me dal qekjo kang. Big respekt dhe sa ma nelt te pafsha😊 te pershendes nga anglia😊

 • Letsgo Letgo
  Letsgo Letgo 3 months ago +13

  Don Xhon , the best artist in the whole world .❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 • Cecilia Mackie
  Cecilia Mackie 3 months ago +9

  That’s truly amazing! Let’s stay in touch!

 • Eda Krasniqi
  Eda Krasniqi Month ago

  Sa kam deshir te te takoj 😢❤

 • Mahdi Alipuor
  Mahdi Alipuor 3 months ago +73

  I love alban musik. From Tajikistan 🇹🇯

  • haytullo mirzakhonov
   haytullo mirzakhonov 3 months ago

   Саґера зур мехона

  • Mahdi Alipuor
   Mahdi Alipuor 3 months ago

   @haytullo mirzakhonov очень очень брат👌🎧. Наушник Кати гуш кн

  • Tabi Tabi
   Tabi Tabi 2 months ago

   Don Xhoni is from Kosovo 🇽🇰💙🇽🇰

 • Ionela Pop
  Ionela Pop 3 months ago +22

  Unë jam rumun urime per kete kenge👏🤩❤️❤️

 • ELI
  ELI 3 months ago +21

  Kjo kenge don xhonit💕💞, sipsas meje eshte e njejta sikur me kenge qe ka qitë don xhoni "katile🤗" me *biography* love 💘don xhon from italy🇮🇹🇮🇹

  • albania albania
   albania albania 3 months ago +1

   Gjynah vallahi kjo keng me katilen ska lidhje hic amo hic shum posht ka ren me ket kengen amo nejse ket e ka qit veq tju tregoe njerzve se sa e don putinken

 • Seid Kurtovic
  Seid Kurtovic 3 months ago +24

  Bice ovo jos jedan letnji hit 🇦🇱🇽🇰

 • Ţuana🇦🇱
  Ţuana🇦🇱 3 months ago +12

  Kjo keng o hit i vertet❤

 • A.lary1234
  A.lary1234 3 months ago +13

  Don XHONI RESP NGA LONDRA 💪🏻💪🏻KENGA ME E BUKUR E 2023 🚨🚨❤️‍🔥❤️‍🔥SUPER HIT SKA SANC MOS TA DEGJOJ NGA 5 her ne ditet vazhdo keshtu BiSh 🦁🦁

 • Rafet Mustafa
  Rafet Mustafa 3 months ago +6

  don gjon jam i lumtur që ti je reperi im i pelqyeshem je baba❤ ve vazhdo 😊

 • Marvin M
  Marvin M 3 months ago +14

  I love this Song👏💛

 • Unice Nedy
  Unice Nedy 3 months ago +18

  Respect from algeria to shqiptarian power songs

 • Valon Vishaj
  Valon Vishaj 3 months ago +6

  Don xhon ti këngen e ki bë shumë mir por aty ku the zemer ku je ti aj far huti i .......... këto që ti bona me pika mos i përmend❤

 • Renaldi Rustemi
  Renaldi Rustemi 2 months ago

  🥰🥺🥺muzik shum e bukur dhe e sukseshme ne bot per muaaaaa🌎🔥🔥🤩🤩🤩

 • Dabel_Gaming
  Dabel_Gaming 3 months ago +21

  Më pëlqeu, jam nga Maroku 🇲🇦🇦🇱🇽🇰

 • rinori
  rinori 3 months ago +3

  Ike ike pse ti ike
  Jom kan ngat teje
  Zemren mamerzite❤

 • Caver Altan
  Caver Altan 3 months ago +34

  Don Xhoni on fire 🔥🔥

 • Fatjeta Aliti
  Fatjeta Aliti 3 months ago +3

  Bravo Don Xhon shum omel Kendon te sua❤❤❤💕

 • orgitohidri5.geming
  orgitohidri5.geming 18 days ago

  o boss bravo talent 100% te rujt zoti bro ❤❤

 • Katharina Navaković
  Katharina Navaković 3 months ago +5

  Masterpiece ❤

 • ام بناتي ام بناتي

  Very beautiful donxhoni ❤

 • Luena Kelmendi
  Luena Kelmendi 3 months ago +4

  O don xhon te dua ishalla gjithmonë ki suksese je ma i forti i këngëtarëve jam fansa e jotja veq vazhdon ti e din fort tdu i love you❤❤

 • ch ab
  ch ab 3 months ago +61

  Respect from Algeria 🇩🇿❤🇦🇱

  • Tinaa♡
   Tinaa♡ 3 months ago +1

   He is from Kosovo 🇽🇰

  • Leon Haziri
   Leon Haziri 3 months ago +5

   @Tinaa♡mos bo ndamje, na jem njo Kosov-Shqipni

  • alb
   alb 3 months ago

   ​@Leon Hazirileje se ka qef vkn

  • alb
   alb 3 months ago

   ​@Tinaa♡kosova e kujt esht ?

 • vjenn_03
  vjenn_03 3 months ago +16

  Melodia = Perfekt 🥂

 • Castelli S.
  Castelli S. 3 months ago +34

  Love this Song👏💛

  • SENTO 04
   SENTO 04 3 months ago +2

   subskriber pliz

 • MARIO ROSSI
  MARIO ROSSI 3 months ago +12

  Kjo keng iku tani jam tu prit kengen e rradhes qe do publikohet ne 3 korrik🔥HIT❤

 • Enea Sako
  Enea Sako 3 months ago +4

  qe kur doli kenga ike ike
  kenget e mia te preferuar e ndjen mugesen edhe filluan te behen xheloze qe vemendjen e more ike ike❤️

 • Petrika Parizi
  Petrika Parizi 3 months ago +2

  Urime dhe Suksese..Shum e bukur kenga🎉🎉🎉

 • Rami
  Rami 3 months ago +19

  Iam Algerian🇩🇿 My Best Rapper Don Xhoni ❤️‍🔥 Big love for don xhoni and Albania 🇦🇱🫶

 • Leo Leo
  Leo Leo 2 months ago +1

  Zemer ku je ti❤❤❤❤❤❤❤ IKE PSE TI IKE😢😢😢

 • Mohamed Farouk Mansouri
  Mohamed Farouk Mansouri 3 months ago +30

  Don xhoni legened ❤️ respect from ALGERIA 🇩🇿

  • hayouta🥀
   hayouta🥀 3 months ago +2

   اوووو ماشي غير انا ياه 😂😂😂

  • Mohamed Farouk Mansouri
   Mohamed Farouk Mansouri 3 months ago

   La matkhafech 😂😂😂 partout hnaaa 🇩🇿❤️

 • YT
  YT 3 months ago +2

  Bravo don xhon cdo ver na ben nga nje keng shume te bukur❤

 • Shorif Miah
  Shorif Miah 3 months ago +12

  Don Xhoni Most Dangerous 😳 Singer in The world 🌎 And Love From Bangladesh 🇧🇩 ❤️ ♥️ 💕 😍

 • Meja
  Meja  3 months ago +9

  Don Xhon like always make the bomb 💣 its 🔥 🔥🔥

 • BBVALBANIA BIG Brother
  BBVALBANIA BIG Brother 3 months ago +12

  Si gjithmon Don Xhon-i 💣🔥

 • sura Gashi
  sura Gashi 17 days ago

  O don xhon je shummm i mirr te lumte❤ te dua shummm veq vazhdo

 • rrahim shala
  rrahim shala 3 months ago +3

  ky videoclip osht another level 💯

 • Isaac Jrr
  Isaac Jrr 26 days ago

  një nga më të lartët ❤🎉

 • Aleks 🌴
  Aleks 🌴 3 months ago +7

  Respekt for nice music from serbian🇷🇸🇦🇱✌🏻

 • Azem
  Azem 3 months ago +5

  Super kenge, keshtu vazhdo dhe je kengetari im I preferuar

 • Niki Nagy
  Niki Nagy 3 months ago +6

  Amazing😍
  I Love all your music🤩

 • Tulibalakj Tuliblakaj
  Tulibalakj Tuliblakaj 2 months ago

  Don gjon zemr❤

 • Brad Mazon
  Brad Mazon 3 months ago +2

  Respect for him from New York

 • Sajmirmazelli Mazellisajmir

  Don xhoni shume e bukur kjo kege❤❤

 • Sevgi Kara
  Sevgi Kara 3 months ago +13

  zemrat tona janë me ju From TÜRKİYE

 • Nicoleta Sava
  Nicoleta Sava 3 months ago +14

  To much love from Romania!❤

 • Blerta Dajçi
  Blerta Dajçi 2 months ago

  e ke zerin shum te veqant je super kengtar❤

 • Linda Sejdui
  Linda Sejdui 2 months ago +1

  Wow albani music 🎶 ❤❤❤

 • Alma K
  Alma K 3 months ago +15

  Inshallah you go into eternity together and open the doors of Jannah together. I wish you that for your love from the bottom of my heart 🫶🏼 I send you many Kisses and Hugs ..Love u both! 🫶🏼

 • Kanita Gega
  Kanita Gega 3 months ago +6

  Don xhon bravo hiti i veres i ki kall ata kongetar qe shesin mend hec vec perpara

 • IlirjanL KrasniqiL
  IlirjanL KrasniqiL 3 months ago +5

  kjo eshte kanga , qe ka me thy gjdo rekord, edhe pa ba shum reklama edhe fjal te medha si keta tjert . don xhon King

 • Rafet Mustafa
  Rafet Mustafa 2 months ago

  dengjon baba je veq vazhdo reperi im i preferuar të dua shum❤

 • Kristos Mersini
  Kristos Mersini 3 months ago +5

  Super Kenge Don Xhoni The Best Music

 • Pellumb Vani
  Pellumb Vani 2 months ago

  Kenga mrekullua🎉🎉

 • zamira fejzulla
  zamira fejzulla 3 months ago +3

  Super kenge super muzike dhe klipi i arrire !

 • Cije 🌸
  Cije 🌸 2 months ago

  Ska me muzik shqiptare bravo 👏🍸

 • Egzon Shala
  Egzon Shala 3 months ago +7

  Gjithmon vllaqko ❤ e ke myt 🎼😊

 • doni
  doni 3 months ago +2

  hit i veres qdo lokal eki 🔥

 • Blanco
  Blanco 3 months ago +8

  I dont understand this language but this song is goat...respect from Matiqani

 • Aminos King
  Aminos King 3 months ago +15

  Unë jam tunizian të dua shumë Shqipëri ❤❤❤❤

 • Eliesa Lesa
  Eliesa Lesa 3 months ago +8

  Respect from Dibra e Madhe ❤️

 • Yummy
  Yummy 3 months ago +11

  My Brother have a New Song 🤜🤛♥️
  I am here my brother Support and Respect from Bulgaria 🇧🇬 ❤🇦🇱

 • Emirjon Aliaj
  Emirjon Aliaj 3 months ago +4

  Hiti i veres ka me kan ❤

 • N
  N 3 months ago +8

  Kënga me e bukur dhe me e pëlqyer në botë ❤❤❤❤❤

 • Brikena Koni
  Brikena Koni 3 months ago +4

  Another level 🪐❤️‍🔥❤️‍🔥

 • Dea Boçi
  Dea Boçi 3 months ago +1

  O don xhon je gjigand ❤😙❤

 • Artemisia Rustemi
  Artemisia Rustemi 3 months ago +7

  The best song 😍

 • Diti Alija
  Diti Alija Month ago

  Like kush o fans/e i Don Xhonit