Tap to unmute

Mc Kresha & Lyrical Son - Hustle për Burek feat. Lumi B

Share
Embed
 • Published on Jan 26, 2023 veröffentlicht
 • "Muzikë me Qalldis'" out now 🎧
  lnk.to/MuzikeMeQalldis
  Albumi: Muzikë me Qalldis'
  Autorët: Mc Kresha & Lyrical Son
  Hustle për Burek
  Produced by: PINT
  Beat by: Big Bang
  Lyrics by: Mc Kresha, Lumi B, Lyrical Son
  Video by Fati.tv
  Cover Art by Agon Nushi
  Executive Producers: Mc Kresha & Lyrical Son
  Distributed by AVD Digital
  All Rights Reserved: PINT
 • EntertainmentEntertainment

Comments • 466

 • COUNTY GAINS
  COUNTY GAINS 2 months ago +119

  TWO OF THE BEST ALBANIAN RAPPERS THERE IS!!

  • Erti Myrtaj Myrtaj
   Erti Myrtaj Myrtaj Month ago

   T

  • Dario Haka
   Dario Haka Month ago

   3

  • White Rabbit
   White Rabbit 2 months ago

   Teilchenbeschleuniger sind gefahrlich Zukunftige Viren und Lebensformen und mehr konnten das Sonnensystem gefahrden

  • Fisnik Seferi
   Fisnik Seferi 2 months ago +2

   Not of the best the best

 • clinteastwood071
  clinteastwood071 2 months ago +40

  To all the Hustlers out there, Be Safe may yall Make it one day ✊🏻

 • Elvis Ndrecaj
  Elvis Ndrecaj 2 months ago +394

  Proud to be Gjenerata specave 🌶🌟

 • Dardanian Rap-Drill
  Dardanian Rap-Drill 2 months ago +80

  Lyrical Son osht reperi ma i mir nShqiptari. Gjithmon stabil vllaqko

 • Ridjon Rama
  Ridjon Rama 2 months ago +60

  Lyrical soni shum tbukur e ka thon nji gjo :
  “Çmimi po rritët me punën ndër vite
  Se farën që mbjella i korrim sot frytet
  Tash shija e suksesit, ka tjetër përshtypje
  Prej naltit tu i pa poshtë, kta ka kacafytën”
  Dhe ka pas shum te drejt 👏

 • MasterJ
  MasterJ 2 months ago +100

  Unikkatil eshte ikone ne repin Shqiptar ama Mc Kresha eshte reperi ma i mire qe ka Shqiptaria 👑 Muzika kqyret nuk ngohet!

  • argent bregu
   argent bregu 20 days ago

   ​@TRIZZLE a🤣✌🏾✌🏾✌🏾

  • Alban Cibaj
   Alban Cibaj 26 days ago

   Viktori ne mikrofon nkohe te vet ka qene dhe do jete me i madhi. MC Kresha, Lyrical Son jane te mire. Kane kreativitet dhe kendojne bukur.

  • besibesii🇦🇱
   besibesii🇦🇱 Month ago

   Respekt

  • Vali Corleone
   Vali Corleone Month ago

   @Lamizlla unikkatili Qin me 1 keng krejt Kegt reperav harrohen po jo te unikkatilit

 • Dardan SEJDAJ
  Dardan SEJDAJ Month ago

  Insane my son Lumi ;) you guys are hustling already with your music

 • AK Eagle
  AK Eagle Month ago +25

  [Teksti i ''Hustle për Burek'' MC Kresha & Lyrical Son Feat. Lumi B]
  Intro
  Jom qu n’6 sabahit tu bo bukë,
  jom n’rrugë se çdo njani ktu osht unt,
  imma keep hustlin' se sdi ka me shku,
  mos me dit hasmi a duna mu rujt,
  MC Kresha
  Haveri jem ka kry coke,
  derisa e kan kthy n’tok,
  n’port tu prit peshq si fok,
  sporti njerzt tu shit drog,
  i shoh njerzt si kilos,
  college incognito,
  n’njoh kolegë që jon thy broke,
  njo u dek , njo u hi n’burg,
  njo u tret n’gyrbet n’jet,
  as t’shpisë vet si ka njoft,
  Mike Jack's hekrin n’dorz,
  dhipi vet dekt overdose,
  lekt mbi kurva, over hoes,
  lemni t’lutna, on my zone,
  jungles, puma, amazone,
  gjujtsa, pluma n’corazón,
  Zot t’lutna ruhna se su bo vonë,
  tu punu me tulla si muratorë,
  streets smart po thojn orator,
  ti don n’beef t’babs han tarator,
  senet që s’muna po duna mi thonë,
  puna që kruna me njerzit që s’bon,
  n’pisha fauna gjithqka që m’rrethon,
  FUCK THIS
  Chorus (MC Kresha)
  Jom qu n’6 sabahit tu bo bukë,
  jom n’rrugë se çdo njani ktu osht unt,
  imma keep hustlin' se sdi ka me shku,
  mos me dit hasmi a duna mu rujt, (2x)
  Lumi B
  Shum i trash me ju ik dajve,
  ke qorr thuj sen spave,
  shum kuaj n’kerr sun ngajn man,
  burgin maje se ski qare,
  njerzt fake nuk bi fuck,
  Lumi B o si mrri n’bashqe,
  sick,sick,sick jo tri 6-shqe,
  i vertet si poligrafe,
  i bust rhymes, break a neck,
  ta thej qafen handicap,
  ndaq kaj, ndaq kesh, ndaq ngaj, ndaq ec,
  bon mir edhe del keq,
  prej kerkujna ski qka pret,
  n’ket bot je veq vet,
  vothin n’vesh hastret,
  jet e shtir e jetoj leht,
  dashnin s’un e blen me lek,
  kur ma shum bon edhe ma pak flet,
  kufini osht deri te ret,
  ma shum qut e ma pak flejt,
  prap unt edhe pse i kom krejt,
  bota sillet si rollet,
  varet cili numer t’bjen.
  Chorus (MC Kresha)
  Jom qu n’6 sabahit tu bo bukë,
  jom n’rrugë se çdo njani ktu osht unt,
  imma keep hustlin' se sdi ka me shku,
  mos me dit hasmi a duna mu rujt, (2x)
  Lyrical Son
  Sa here mendja hin fell n’menime,
  vjen inspirimi magjinata osht sublime,
  bardh e zi e kom memorien,
  po e ngjyrosi me kujtime,
  real shit pa pretendime,
  nxjerrni lapsat merr shenime,
  day dreaming jom me shokt qe na kan met,
  stay schemin, hale andrren tu e njek,
  cakun drejtimin me bo lek e kena gjet,
  Kresha , Festimi specat jon perjet,
  mather fucker kur bjen puna mar,
  mos um thuj mirmëngjes,
  hustling everyday,
  me mish e shpirt për sukses,
  kjo bot e kot nuk ka ma mes,
  t’mirat t’kqijat me ni thes,
  n’depresiv je sot shumica interes.
  Chorus (MC Kresha)
  Jom qu n’6 sabahit tu bo bukë,
  jom n’rrugë se çdo njani ktu osht unt,
  imma keep hustlin' se sdi ka me shku,
  mos me dit hasmi a duna mu rujt.(2x)

 • Alija Rami
  Alija Rami 2 months ago +13

  OG's in this game of RAP !!

 • Elvir Gashi
  Elvir Gashi 2 months ago +4

  Defitivisht krenar qe jetoj n’epoke t’juve🙌

 • Ledian Vasku
  Ledian Vasku 2 months ago +8

  Never disappoints 🌶️🌶️🔥

 • Butrint Fetoshi
  Butrint Fetoshi 2 months ago +13

  THE REAL ALBANIAN GOATS 🙏🏽❤️

 • MANOVRA SHQIPNIJE
  MANOVRA SHQIPNIJE 2 months ago +4

  Hajde pra o KRESHË , ma i fort rradhën tjetër 🇦🇱 ma i forti n shqypnij je , padyshim .

 • B Camaro
  B Camaro 2 months ago +6

  Specat in the building ..legends never die ..love to kosovo from Luxembourg 🇱🇺

 • Skipe Fetai
  Skipe Fetai 2 months ago +3

  I paskeni thy kodat kesaj radhe... Sa Bote e ftoft. Vetem ti, Lyrical Son, kishe mujt me fut koken ne thes me humor! 👌

 • zijaver vllasaliu
  zijaver vllasaliu 2 months ago +28

  Rrespekt per krejt njerzit n rrug 💰🥶

 • DrenSoccerChannel D
  DrenSoccerChannel D 2 months ago +8

  put this shit on Spotify already!!!

 • Elvis Cela
  Elvis Cela Month ago +3

  Specat rexhen n'dimën👌💪 Shemsi Kreshta, Festimi e Lum Berisha jon shti n'kavanoz turshish 😎🌶️🫑🏺

 • Drillinois
  Drillinois 2 months ago +16

  Super my Shqipes si gjithmon 🔥🔥🔥 per shqipet e rruges edhe konga “Dupe - Gangsta “ osht flak 👍👍👍

 • Brenna Walker
  Brenna Walker 2 months ago

  Kresha legend dje shum i thjeshte ne jeten reale.

 • President Got Talent
  President Got Talent Month ago +2

  Put this on Spotify!!!!

 • Dionis Haxhiaj
  Dionis Haxhiaj 2 months ago +17

  Mos u plakni kurrë o legjenda❤️🌶️

 • Alpha Wizar
  Alpha Wizar 2 months ago

  Back in Track.A e dini qe sa skeni bo ksi seni!! O kresh A e di qe sa ske lshu ksi Bars 👏🏼🫶🏼

 • Enea Haxhina
  Enea Haxhina Month ago +7

  I feel like we are extremely lucky to be able to view
  such perfect art at the cost of nothing

 • Edon Hasanaj
  Edon Hasanaj 2 months ago +6

  Senet qe smuna po duhna mi than, puna qe kruhna me njerzit qe sban …! G.O.A.T kresha

 • valdrin imishti
  valdrin imishti 2 months ago +3

  You guy’s killed this 🔪

 • dcoog anml
  dcoog anml Month ago

  Super my Shqipes si gjithmon per shqipet e rruges edhe konga “Dupe - Gangsta “ osht flak

 • Skipe Fetai
  Skipe Fetai 2 months ago

  O Kresh, çysh bre s'erdhe me me mar ne TE? Po une e KU-se jam, o zemer dhe jam permallu s'e din saaa! Ani burekt e Mireles, Kukuuu! N't'hazer mu shkri...

 • Seado Masvidal
  Seado Masvidal 2 months ago +3

  This is Dope as f. 🔥🔥🔥

 • TheBest Ever
  TheBest Ever 2 months ago +5

  Lyricali rreperi shqiptar ma me klas i te gjitha kohrave

 • Arta
  Arta 2 months ago +4

  HITMAKERS🙌🙌🙌🔥

 • Clyde 31
  Clyde 31 2 months ago +1

  Different level 💯 👌🏻🔥

 • Afrovita Hysaj
  Afrovita Hysaj 2 months ago +44

  E na tregojnë këta për dashurinë e Luizit me Kiarën..Flisni pra për dashurinë MC Kresha-Lyrical Son....🙈

 • Toni B
  Toni B 2 months ago

  Yeah this is real albanian hiphop

 • Besir Jashari
  Besir Jashari 2 months ago +4

  Qeky osht rrepi reall o njerz jo sido fmi qe met shame kan bo fam. Kto jan ujqit e vjetēr rrespekte për tret suksese as tshame as sene bravo jeni numer 1 💪

 • Duran Jusufi
  Duran Jusufi 2 months ago

  Legends ❤

 • Bon Vivant
  Bon Vivant 2 months ago

  good flow, good overall

 • Beat Da Bass
  Beat Da Bass 2 months ago +1

  Dje po kërkoja per Kreshen e Lyricalin e pash skishte gje te re thash vk spaskan nerva çunat 😁🔥

 • Sandri Spahaj
  Sandri Spahaj 2 months ago +5

  best duo Kresha Lyrical🔥🔥

 • labinot asllani
  labinot asllani 2 months ago +2

  FUCKING TRU JON KTA FUCKING LEGENDAT TONË MC KRESHA DHE LYRICAL SON 🌶🌶 JANË PËRJETË

 • Megzon Musliu
  Megzon Musliu 2 months ago

  Tre-shja fantastike🔥🔥🔥

 • Endri Rama
  Endri Rama 2 months ago

  🔥 as always

 • Best cat ever
  Best cat ever 2 months ago +1

  Aman let del edhe edhe Albumi ma shpejt, qe t kemi me ngu sene treja n ker😊

 • Al BaN
  Al BaN 2 months ago

  kallxonju bre reperave tjer qka o spoti bre 🙌🙌🙌🙌

 • Meti Bozhani
  Meti Bozhani 2 months ago +1

  Mikhail Kallashnikovet e rrepit shqiptar. Orgjinal dhe pozitiv. Fuqi shendet e lumturi

 • Albo Extrakt ImeR
  Albo Extrakt ImeR 2 months ago

  Incredible rap shit

 • wolf.ahmeti
  wolf.ahmeti 2 months ago

  10/10 💪🏼🙌🏼

 • paemer
  paemer 2 months ago

  Krenar qe jom fans i P.I.N.T qysh prej 2011 po sot veq kjo gjenerata e re e sunny hillit ja ka prish imazhin ktyne

 • Arjan Rexhepi
  Arjan Rexhepi 2 months ago

  🔥🔥🔥E Fort Ah .

 • Nano sh
  Nano sh 2 months ago +3

  Si cdo here Veteme hite 🔥☄️

 • ROUGENOIRECORD'Z
  ROUGENOIRECORD'Z Month ago

  Fiiire guyz 🎯🎯🎯

 • Klea Hidri
  Klea Hidri 2 months ago +4

  Thjesht me fat qe kam lindur ne EPOKEN E KRESHES ❤

 • Sezyy Mustafi
  Sezyy Mustafi 2 months ago +2

  Hiti ri pas semaforit❤️‍🔥🔥🔥

 • 28alb
  28alb 2 months ago

  Mc kresha ska 2 reper si ky 👏🏻💣

 • Unceasing Improvement
  Unceasing Improvement 2 months ago

  I hope these guys keep coming

 • Denis Coka
  Denis Coka 2 months ago +2

  1 milion vjet e kisha prit këtë këng . Kresha , kushua i Pikols nga Namek-a

 • fidan zekaj
  fidan zekaj 2 months ago +5

  Kjo nuk osht muzikë me qalldisë. Kjo osht muzikë e alltisë…

 • WIG$PLITA
  WIG$PLITA 2 months ago

  SPECA DJEGËS 🌶️ PER JETË 💯💯

 • Dope
  Dope 2 months ago +1

  Puna qe kruhna me njerzit qe sbon😮😮🔥🔥🔥

 • Alex
  Alex 2 months ago +1

  Ky MC KRESHA esht tjeter livel.. pa ofendu artistat tjer te mire

 • Hajdar Manovi
  Hajdar Manovi Month ago

  MC CRESHA REPERI MA I MIR QE E KA SHQIPTARIA RESPEKT

 • Driton Zefic
  Driton Zefic 2 months ago +1

  Kresha e Festimi yaa specat jan per jetë...

 • Burim Aliu
  Burim Aliu Month ago

  SPECAT PËR JETË ON FIRE 🔥🔥🔥🔥🌶🌶🌶

 • Fori Loci
  Fori Loci 2 months ago

  Kresha si gjithnje shume i forte reall gangs boys ✌️

 • arnis gashi
  arnis gashi 2 months ago

  Fjalt si katili ika mc kresha shkurt shqip me ven🤝

 • Orkida Sulmina
  Orkida Sulmina 2 months ago +1

  Kresha festimi ye specat jan perjet…. U made my day🌶️❤️

 • Anxhela Laska
  Anxhela Laska Month ago

  Me te miret e te mireve ❤

 • besibesii🇦🇱
  besibesii🇦🇱 Month ago

  Kapak per Rep ✌️ Mc kresha 👊

 • drin musliu
  drin musliu 2 months ago

  Snuuupa me repovat jo veq me aktru. Respekt

 • Gledis Bedeli
  Gledis Bedeli 2 months ago

  Aty ktu naj piktur qe shitet shtrenjt neper dur 🔥🔥

 • MOB Production
  MOB Production 2 months ago

  Po prisnim i boom po kjo esht super boom 😎💪💪👍😉kresha tjeter nivel

 • Number One
  Number One Month ago

  Muzika specave nuk perseritet me🌟

 • New benz New benz
  New benz New benz Month ago

  Kresha festimi specat jan perjet🥰🥰🥰😍

 • Sokol Cahani
  Sokol Cahani 2 months ago +1

  Fuckin dope ilac per vesh 👐👐

 • Jetnor Topalli
  Jetnor Topalli 2 months ago

  Kresha festimi jee Specattt jan perjeteee🔥🔥🌶️🌶️

 • KINGILLYRIAN🪙
  KINGILLYRIAN🪙 2 months ago

  SPECAT MA DJEKS 🥂

 • Dardan Bytyqi
  Dardan Bytyqi 2 months ago

  A ka ma t fort per ket histori . !🥹

 • Brendon Morina
  Brendon Morina Month ago

  MC KRESHA 🔥🔊

 • Boosted
  Boosted 2 months ago

  TETOVAAAA! Faleminderit per cameo me tabllat e vetures.

 • Boosted
  Boosted 2 months ago

  Ju lutem ne Spotify kengen!

 • Ervis Zenelcanaj
  Ervis Zenelcanaj Month ago

  Mannnnn Kresha is fireeeee

 • Edmonds
  Edmonds 2 months ago

  It's a Masterpiece i love you tfala prej Gjermanije nga Edi

 • FF alboz
  FF alboz 2 months ago +1

  Specat per jet 🙌🌶❤

 • Mister Seven
  Mister Seven 2 months ago

  Spo ju vje marre tan kto vjet ala me ksi klipe amateur e me ksi tripa tmutit droga sene ku ni fmi sot po mirret me to
  Respekt per shum muzika qe i boni po ju me ra nksi sene sban se keni ndikim....

 • Arben Gashi
  Arben Gashi 2 months ago

  viti 2100 tu e majt hala 100 ❤🔥🔥🔥🔥

 • rexhi aliaj
  rexhi aliaj 2 months ago

  Ky eshte Art 🫡

 • Lina DE
  Lina DE 2 months ago +1

  Best Rapper from Kosovo 🇽🇰🇽🇰🇽🇰

 • Avdi Berisha
  Avdi Berisha 2 months ago

  suksese kinga ju pershendes prej Kosoves

 • xem
  xem Month ago

  Hip hop is back

 • Egzon Salihu
  Egzon Salihu 2 months ago

  Bravo, e pasni myt.🔥🔥🔥

 • In Om
  In Om 2 months ago

  Legjendat 👌👌

 • Redi Pellumbi
  Redi Pellumbi 2 months ago +1

  Mc kreshaaa namber one for rrep👑👑

 • Thenjett T
  Thenjett T 2 months ago

  Kryt e legendes si labirint 🤣🤩

 • No Name
  No Name 2 months ago +1

  Nje fjal “GOAT”🐐

 • Patrik Krasniqi
  Patrik Krasniqi 2 months ago

  SHKOLLA E REPIT - P.I.N.T🌶️

 • Tech Channel
  Tech Channel 2 months ago +1

  Te jesh ne gjeneraten e Pintave esht njesoj me ate te Messit dhe CR7 👑👑

 • Emin Tara
  Emin Tara 2 months ago

  GJENERAT E DJEGST 🌶️⚡️

 • Blend Rama
  Blend Rama 2 months ago +1

  Ma shume i kish shku kjo kange ft me singullar sesa me lumin

 • AdiDeNiro
  AdiDeNiro 2 months ago

  Legjendaaaaaa🔥🔥🔥🔥🔥

 • Florent Alimi 🇦🇱
  Florent Alimi 🇦🇱 2 months ago +1

  KRYEVEPER ME PLOT KUPTIM 👍👑